Test cyklosvětel RS3 a RX5 tchajwanské značky Roxim

05. Shrnutí: koupit, či nekoupit?

K zodpovězení závěrečné otázky je třeba uvést ještě údaj, který dosud nepadl - cenu. Roxim v době testu (říjen 2011) má v Evropě prozatím jediného prodejce, polský e-shop Unibike, který model RS3 prodává v přepočtu zhruba za 1.100 korun a model RX5 za 1.600 korun. To jsou ceny, které poměrně výrazně převyšují nejběžněji prodávaná světla se 4-5 diodami, ale na druhé straně jsou nižší než u výrobků s externími akumulátory, přičemž nabízí srovnatelný výkon.

Shrnutí hlavních vlastností zásadních při rozhodování:

+ vynikající světelný výkon
+ velmi solidní výdrž
+ kvalitní zpracování i pěkný design
+ montáž držáku bez nářadí
+ světla lze natáčet i do stran
+ provoz na baterie (při vícedenních tripech poskytuje nezávislost na zásuvce)

- nemá integrovanou nabíječku
- u modelu RX5 příliš měkké tlačítko vypínače, v batohu může dojít k nechtěnému zapnutí, a tím i vybíjení

A jaký je tedy finální verdikt?

Rozhodnout se ke koupi musí samozřejmě každý sám na základě svých potřeb, možností, požadavků a tužeb. V případě světel Roxim nicméně lze vyjádřit doporučení rozdělené dle požadavků na jejich využití a s přihlédnutím k ceně v těchto třech variantách:

1. Člověk, který se každých okolností vždy hodlá vrátit domů z cesty nejpozději za šera a potřebuje být jen viděn, tato světla vzhledem k jejich ceně nevyužije.

2. Kdo jezdí třeba na zahrádku či letní festivaly, nechce být omezen časem návratu a potřebuje světlo na bezpečné přejetí z města do města, třeba i skrz les, tomu nabídne světlo RS3 komfortní službu.

3. Modelu RX5 se nemusí bát ani ti, kteří se chtějí cíleně projíždět v noci - ať už otevřenou krajinou po silnici, nebo po lesních cestách. Jeho výkon a výdrž to nejen zajistí, ale od první zkušenosti s tímhle světlem k tomu doslova vybízí a vyvolává chuť na další projížďku.

Příjemnou a bezpečnou jízdu!